Detox & zoštíhlenie

Zoštíhlenie, spevnenie a celulitída

Voda zohráva v ľudskom tele mimoriadne dôležitú úlohu. U dospelých mužov tvorí približne 60 % hmotnosti organizmu, u žien 52 – 55 %. Pokiaľ je jej percentuálne zastúpenie vyššie, hovoríme o tom, že telo zadržiava vodu. Tento jav môže byť spôsobený viacerými faktormi. Zároveň existujú mnohé spôsoby, ako sa odvodniť.

Maderoterapia

Maderoterapia je masážna technika zo špeciálnymi drevenými valčekmi, ktoré majú rôzne veľkosti a tvar. Každý valček má svoju dôležitú úlohu pre určitú oblasť tela. Maderoterapia vyrovnáva energiu, znižuje stres. Ženy ju milujú z dôvodu zlepšenia estetiky tela, spevňovanie problematických partií tela, redukcia tuku a boji proti celulitíde.

🔹Odstraňuje celulitídu
🔹Redukcia tuku - chudnutie
🔹Spevnenie kože
🔹Detoxikačný účinok
🔹Odstraňuje pocit ťažkých nôh

Športová maderoterapia

Terapeutická a antistresová maderoterapia bola vyvinutá ako liečebná metóda pre mužov aj ženy. Je zameraná na uvoľňovanie bolesti šije, ramien, chrbta, končatín. Je veľmi efektívna u ľudí s chronickými bolesťami chrbta, od práce alebo zlého spánku na nevhodných matracoch, pri nadváhe. Odporúča sa hlavne pre športovcov po intenzívnom tréningu.

🔹Znižuje a eliminuje bolesť
🔹Znižuje kŕče, zápaly, svalové napätie 🔹Eliminuje stuhnutosť svalov a uvoľňuje ich
🔹Obnovuje svaly, pretože v im dodáva viac krvi a kyslíka

Manuálna lymfodrenáž

Lymfodrenáž je špeciálna masáž, ktorá stimuluje celý lymfatický systém. Zlepšuje krvný obeh, odstraňuje opuchy, upravuje prietok krvi, podporuje odvodnenie tela, má veľmi dobré relaxačné, regeneračné a detoxikačné účinky.

🔹 Liečba opuchov a edému
🔹 Regenerácia po operáciách (napr. po cisárskom reze) a úrazoch
🔹 Príprava pred operáciou pre zlepšenie celkovej kondície pacienta
🔹 Prevencia vzniku kŕčových žíl
🔹 Migrén
🔹 Ošetrenie celulitídy

Príčiny zavodnenia tela

Určite sa pýtate, čím je vlastne nadmerné ukladanie vody v tele spôsobené. Príčin môže byť viacero. Nasledovné patria medzi najčastejšie:

🔹 nedostatočný príjem tekutín, nedodržiavanie pravidelného pitného režimu,
🔹 nedostatok niektorých minerálov – najmä draslíka a horčíka,
🔹 zlá životospráva, predovšetkým nedostatok pohybu, nadmerná konzumácia mastných jedál, alkoholu, kávy, cukru či soli,
🔹 užívanie niektorých liečiv – antidepresív, liekov na krvný tlak či kortikosteroidov,
🔹 používanie hormonálnej antikoncepcie,
🔹 nadmerný stres a nedostatok spánku,
🔹 niektoré ochorenia, hlavne obličiek, pečene, lymfatického systému a srdca

Maderoterapia a dojcenie

Maderoterapia nepredstavuje problém pre dojčenie, na podobné otázky sa nás pýtali ženy v minulosti, napríklad aj v súvislosti s tým, či počas masáže môžu ležať na bruchu: z hľadiska dojčenia nie je vôbec problém, aby ste pri masáži, či kedykoľvek inokedy ležali na bruchu, rovnako masáž, ani použitie rôznych olejov a krémov pri masáži nie je problém. Pokračujte v dojčení bez obmedzení, tak ako doteraz.

Ohľadne "detoxikácie", toto nie je počas dojčenia problém. Na to, aby boli škodliviny obsiahnuté v materskom mlieku v nejakej miere, ktorá by stála za úvahu, by najprv museli byť vo vašej krvi, a ak by boli vo vašej krvi, v takej hladine, z ktorej by do materského mlieka prešlo významné množstvo, tak by ste v prvom rade mali problém s tým, že ich je také obrovské množstvo vo vašej krvi, čo sa nestane.

Ohľadne častých rád, čo sa počas dojčenia nesmie: existuje viacero dôvodov, pre ktoré sa takéto rady objavujú:

  1. Nedostatočne je zvážená dôležitosť dojčenia pre zdravie bábätka a pre zdravie matky ako aj to, že dieťa má potenciál byť dojčené niekoľko rokov. Väčšinou sa dojčenie považuje za krátkodobú, prechodnú záležitosť niekoľkých mesiacov, z čoho vyplýva aj logika, na základe ktorej sa matkám de facto odporúča "nič počas dojčenia neriešte, všetko odložte až na dobu, keď prestanete dojčiť", prípadne "ak chcete čokoľvek robiť, radšej dieťa odstavte".
  2. Dojčenie sa považuje za jednoducho "ukončiteľné", za "vynechateľné" po určitej dobe, keď je už dieťatko väčšie, sa o jeho dôležitosti vôbec neuvažuje, a preto sa mylne zdá jednoduché povedať matkám, aby skrátka tých pár týždňov ešte počkali. Lenže dojčenie môže trvať celé roky.
  3. Keďže sa nezvažuje dôležitosť dojčenia a riziká, ktoré nedojčenie prináša, často sa ani len neuvažuje o tom, ako by sa dojčenie dalo skĺbiť s nejakou ďalšou potrebou matky. Keď je dojčenie považované za skutočne dôležité, dajú sa hľadať spôsoby, ako v dojčení pokračovať, aj popri rozličných iných skutočnostiach.
  4. Vo všeobecnosti sa rady o dojčení riadia princípom "čo keby" a radšej "pre istotu" zakazujú všetko, čo môže k normálnemu životu s dojčeným dieťaťom patriť - od cvičenia a chudnutia cez normálnu stravu a liečbu matky, ktorá to potrebuje, až po kávu.
  5. Nezvažujú sa dôsledky rád ohľadne odstavenia, ktoré pre mnohé ženy znamenajú, že nebudú dojčiť tak dlho, ako by inak dojčili, pretože túžia po tom, aby mohli urobiť to, čo počas dojčenia "majú zakázané". Ak ženy prestanú dojčiť, prináša to riziká nielen pre ich deti, ale aj pre ich vlastné zdravie - a toto je fakt, o ktorom sa hovorí a uvažuje len veľmi málo.

                                                                                                                                                                        Zdroj : mamila.sk


NAVŠTÍVTE NÁS

Námestie svätého Egídia 95, Poprad / Budova Intes

ZAVOLAJTE

+421 911 655 446 

NAPÍŠTE NÁM

info@balancetherapy.sk


OTVÁRACIA DOBA

PONDELOK - PIATOK

8:30 - 17:00

SOBOTA

9:00 - 12:00

NEDEĽA

Zatvorené

Otváracia doba sa môže líšiť podľa objednávok.

© 2023 Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky